Sernik na zimno z wiaderka z borówkami

4 min read
sernik na zimno z wiaderka z borówkami

Sernik na zimno z wiaderka z borówkami jest szybki i prosty w zrobieniu, a smakuje wybornie. Wygląda pięknie w dwóch odcieniach niebieskiego. Jest lekki jak chmurka, idealny na upalne dni. Jestem pewna, że moje ciasto bez pieczenia zachwyci każdego.

Bardzo lubię wykonywać i jeść ciasta bez pieczenia. W wakacje moimi faworytami są oczywiście serniki na zimno. Tym razem przygotowałam sernik na zimno z sezonowymi borówkami. W moim ogrodzie obrodziło w borówki amerykańskie i grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Na spód, aby przyspieszyć pracę, ułożyłam biszkopty. Możesz także zrobić spód z masy maślano wafelkowej. Na samym końcu podaję przepis i wykonanie. Następnie zrobiłam masę sernika w dwóch kolorach. Na sam koniec ułożyłam owoce i zalałam galaretką. Sernik gotowy. Jak widzisz jest bardzo prosty i szybki w zrobieniu. Najdłużej trwa jedynie oczekiwanie na stężenie galaretek.

Sernik na zimno z borówkami – składniki:

Kaloryczność: 175 kcal w 100 g. Szklanka to pojemność 250 ml.

Podane składniki są na tortownicę o średnicy 23 cm. Zamiast borówek możesz oczywiście w sezonie użyć innych ciemnych owoców np. jagody lub czarną porzeczkę. Jeśli wykorzystasz inne kolorystycznie owce, to zastosuj tego samego koloru galaretkę :-).

Sernik:

  • 1 kg sera z wiaderka
  • 8 łyżek cukru pudru
  • 1 galaretka niebieska
  • 1 i pół łyżki żelatyny

Góra ciasta:

  • 2 galaretki niebieskie
  • 150 g borówek

Spód ciasta:

  • 100 g biszkoptów
na zdjęciu sernik na zimno z wiaderka z borówkami w pionie

Sposób wykonania sernika na zimno z borówkami

Do przygotowania sernika na zimno z borówkami potrzebować będziemy przede wszystkim: dwóch misek, miksera, tortownicy o średnicy 23 cm.

Krok 1. Spód sernika

Foremkę o średnicy około 23 cm wyścielam papierem do pieczenia, a na dno układamy biszkopty.

Twaróg sernikowy dzielę na pół.

Do jednej części dodaję 5 łyżek cukru pudru i miksuję na średnich obrotach.

Półtorej łyżki żelatyny rozpuszczam w 1/3 szklanki gorącej wody (temperatura około 60 stopni C). Mieszam dokładnie, aż się rozpuści. Następnie po lekkim ostudzeniu wlewam do masy serowej i dokładnie mieszam za pomocą miksera na średnich obrotach. Masę serową wylewamy na biszkopty i wstawiam do lodówki. Możesz do masy serowej wrzucić także dodatkową garść borówek. Następnym razem tak zrobię :-).

Jedną niebieską galaretkę rozpuszczam w 3/4 szklanki wrzątku. Dokładnie mieszam, aż się rozpuści i odstawiam do wystudzenia.

Do drugiej części masy twarogowej dodaję 3 łyżki cukru pudru i dokładnie mieszam. Następnie wolnym strumieniem wlewam wystudzoną galaretkę i miksuję na wolnych obrotach do połączenia składników.

Tak otrzymaną niebieską serową masę wylewam na białą część naszego sernika. Całość wstawiam oczywiście do lodówki w celu zastygnięcia.

Krok 2. Góra ciasta

W czasie, gdy masa serowa zastyga w lodówce, przygotowuję górę ciasta. Rozrabiam 2 galaretki w 750 ml wrzątku. Gdy się rozpuszczą, odstawiam do wystudzenia. Na stężone ciasto wykładam borówki. Wcześniej oczywiście umyłam je i odsączyłam na ręczniku papierowym. Możesz je lekko wcisnąć do masy, aby nie wypłynęły. Zauważyłam, że tendencję do wypływania mają mniej dojrzałe sztuki borówek. Całość zalewam tężejącą galaretką i umieszczam w lodówce. Dopilnuj momentu tężenia galaretki, aby po wylaniu, nie spłynęła po serniku.

na zdjęciu sernik na zimno z wiaderka z borówkami

Inspiracja na spód sernika:

Jeszcze mam taki fajny pomysł na spód sernika. Zamiast biszkoptów możesz też zrobić spód z masy wafelkowo maślanej.

Składniki na masę waflowo maślaną:

  • 250 g wafelków familijnych,
  • 50 g masła.

Prosty sposób wykonania masy waflowo maślanej:
Wafelki należy pokruszyć, dodać roztopione masło i wymieszać. Następnie masą wylepić dno tortownicy.

Życzę smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *