Sex On The Beach

4 min read
sex on the beach

Sex On The Beach to jeden z najpopularniejszych, wakacyjnych drinków o przyjemnym i słodkim smaku. Zobacz jak w niezwykle prosty i szybki sposób zrobić drinka w wersji klasycznej, z malibu lub mniej słodkiej. Podpowiem także jak uzyskać 2 warstwy kolorów drinka. Sex On The Beach idealnie sprawdzi się w upalne dni na imprezie. Poznaj też historię znanego i cenionego na całym świecie drinka z Florydy.

Historia drinku Sex On The Beach

Znany i ceniony na całym świecie drink o oryginalnej nazwie Sex On The Beach wpisany jest do oficjalnej listy Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów (The International Bartenders Association – IBA). Sex On The Beach powstał na Florydzie w USA. Stworzył go w 1987 roku Ted Pizio z baru Confetti’s Bar podczas wakacyjnego konkursu promującego likier brzoskwiniowy (Peach Schnapps).
Nazwa Sex On The Beach wywodzi się z dwóch głównych powodów, dla których według Ted Pizio ludzie odwiedzają florydę, czyli sex i plaża.

Pomimo zawartości wódki, mocny alkohol kompletnie nie jest wyczuwalny za sprawą dużej ilości słodkich soków. Jestem pewna, że drink z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią owocową nutę w drinku. Osobiście nie znam kobiety, której nie smakowałby Sex On The Beach. Mężczyźni także go lubią, tylko nie zawsze się do tego przyznają.

1. Klasyczny Sex On The Beach – składniki:

Podane proporcje są na szklankę do drinków o pojemności minimum 330 ml. Kaloryczność: 145 kcal w 100 ml drinka.

 • 40 ml wódki
 • 20 ml likieru brzoskwiniowego*
 • 80 ml soku żurawinowego
 • 80 ml soku z pomarańczy **
 • kostki lodu (do 2/3 wysokości szklanki)
 • dodatkowo pół plasterka pomarańczy do dekoracji
na zdjęciu składniki na drink sex on the beach

Likier brzoskwiniowy* – to najdroższy i nie wszędzie dostępny składnik. Kosztuje około 70 zł za butelkę (lipiec 2022r.). Jeśli planujesz wykonać kilkanaście drinków, to warto się w taki likier zaopatrzeć. Jeśli jednak chcesz wykonać okazyjnie drink dla dwojga, to polecam tańszy i łatwiej dostępny zamiennkik taki jak wódka brzoskwiniowa lub morelowa.

Sok z pomarańczy** koniecznie powinien być dobrej jakości, gdyż ma bardzo duży wpływ na ostateczny smak drinka. Za pierwszym razem użyłam zwykłego soku pomarańczowego z koncentratu i smak był kiepski. Dopiero gdy użyłam prawdziwego soku 100% wyciśniętego z poamrańczy, Sex On The Beach nabrał wyśmienitego smaku.

Sposób wykonania klasycznego drinka Sex On The Beach
Do minimum 2/3 wysokości szklanki (u mnie ozdobna o pojemności 440 ml) wkładam kostki lodu i wlewam sok żurawinowy.

W oddzielnej szklance (najlepiej w shakerze) mieszam ze sobą sok pomarańczowy, wódkę oraz likier brzoskwiniowy. Całość wlewam ostrożnie do ozdobnej szklanki z kostkami lodu i sokiem z żurawiny. Aby uzyskać efekt dwóch warstw, wlewam po łyżce umieszczonej w szklance. Bardzo ważna jest duża ilość kostek lodu do minimum 2/3 szklanki, a najlepiej do samej góry. To dzięki temu soki pozostają na oddzielnych warstwach. Do degustacji drinka z dużą ilością lodu obowiązkowo podaję słomkę.
Jeśli nie zależy nam na 2 kolorach, to możemy oczywiście wszystko wymieszać i pić bezpośrednio ze szklanki bez użycia słomki. Wówczas oczywiście możesz dać mniej lodu.
Dla ozdoby na krawędź szklanki umieszczam pół lub ćwiartkę plasterka pomarańczy.

na zdjęciu drink sex on the beach w pionie

2. Sex On The Beach z malibu – składniki i sposób wykonania:

Podane proporcje są na szklankę do drinków o pojemności minimum 330 ml (u mnie 440 ml). Kaloryczność: 155 kcal w 100 ml drinka.

 • 40 ml wódki
 • 20 ml Malibu
 • 80 ml soku żurawinowego
 • 80 ml soku z pomarańczy
 • kostki lodu (do 2/3 wysokości szklanki)
 • dodatkowo pół plasterka pomarańczy do dekoracji

Sposób wykonania Sex On The Beach z malibu jest identyczny jak w przypadku wersji klasycznej. Zamieniamy jedynie likier brzoskwiniowy poprzez Malibu. Dla ozdoby na krawędź szklanki umieszczam pół lub ćwiartkę plasterka pomarańczy.

Sex On The Beach w wersji mniej słodkiej – składniki i sposób wykonania:

Podane proporcje są na szklankę do drinków o pojemności minimum 330 ml. Kaloryczność: 135 kcal w 100 ml drinka.

 • 40 ml wódki
 • 20 ml likieru brzoskwiniowego
 • 160 ml soku z pomarańczy
 • kostki lodu (do 2/3 wysokości szklanki)

Do wysokiej szklanki wkładam oczywiśćie kostki lodu. Wlewam także: wódkę, likier brzoskwiniowy oraz sok z pomarańczy. Całość mieszam i podaję do degustacji. Dla ozdoby na krawędź szklanki umieszczam też pół lub ćwiartkę plasterka pomarańczy.

Polecam także popularny na całym świecie drink:

kawa mrożona

W upalne dni sprawdź także kawę mrożoną!

Życzę przyjemnej degustacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.